Jaki rodzaj opału wybrać do ogrzewania domu?

Użytkownicy ogrzewający dom paliwami stałymi co roku stają przed wyborem zakupu dobrego opału na chłodniejszy sezon. Z grubsza dzielą się na dwa typy. Jedni kupują bezpośrednio w sezonie, gdy temperatury już spadają, a dom zaczyna się wychładzać. Drugą grupą są Ci którzy zaopatrują się w opał na zimę już nawet w okresie letnim. Druga grupa czyni znaczne oszczędności z racji wielu promocji i obniżki cen paliw po sezonie.

Wszystkich czeka wybór dobrego składu opałowego. Nadal najczęściej wykorzystywanym paliwem stałym do ogrzewania domu jest węgiel. Nieważne, czy jest to polski węgiel, czeski czy rosyjski, będzie jeszcze długo w użytku tak samo jak wytrzymałe piece przetwarzające to paliwo na energię do ogrzania naszego domu. By poczynić oszczędności warto się zaopatrzyć w węgiel dobrej jakości w okresie letnim. Poza oszczędnościami unikniemy również nerwów spowodowanych brakiem węgla w składach opałowych, gdy w okresie jesienno zimowym potrzebne będzie nawet małe uzupełnienie zapasów. Gdy już wybierzemy dobry skład opału, będziemy musieli zastanowić się nad tym jaki rodzaj węgla kupić do naszych potrzeb. Często na urządzeniach grzewczych opisane jest jaki rodzaj opału przetwarza dany kocioł.

Warto również zasięgnąć rady specjalistów ze składu węglowego, gdyż znają oni różne patenty i niuanse umożliwiające podniesienie wydajności urządzenia jak i możliwości poczynienia oszczędności. Dzisiaj zajmiemy się węglem, który cieszy się największym zainteresowaniem z racji swoich właściwości cieplnych, czyli na ruszt rzucamy węgiel orzech.

Węgiel orzech spala się praktycznie całkowicie

Węgiel orzech jest węglem typu kamiennego. Ze względu na swoją granulację, która waha się między 20-40mm jest uznawany za węgiel typu grubego. Jego główną cechą jest utrzymywanie długiego oraz bardzo jasnego płomienia. Z racji wytwarzania jasnego płomienia nazywany jest węglem płomiennym. Płomień jest bardzo efektowny i aż szkoda takie źródło energii chować w piecu. Najważniejsze jest to, że dzięki temu węgiel wypala się praktycznie całkowicie. Węgiel ten ceniony jest właśnie nie tylko ze względu na swoje właściwości cieplne, ale również ze względu na pozostawianie bardzo małej ilości popiołu. Użytkownicy węgla orzecha z pełną świadomością dokonują zakupu tego gatunku węgla właśnie ze względu na dużo rzadsze wizyty w kotłowni oraz praktycznie zdmuchnięcie pozostawionego popiołu. Wystarczy pomyśleć o tym jak mało trzeba będzie, by zachować czystość w pomieszczeniu grzewczym, dzięki takim właściwościom jakie ma węgiel orzech. Węgiel ten jest mało smolisty, dzięki temu zachowamy wysoką sprawność i żywotność pieca oraz całej instalacji grzewczej. Przez małą smolistość nie osadza się on w przewodach kominowych.

Wydajny węgiel orzech, jeszcze oszczędniejsze ogrzewanie

Z racji tego, że węgiel orzech jest bardzo wydajnym i energetycznym rodzajem węgla, możemy znacznie podnieść jego ekonomię. Wystarczy połączyć go z innymi rodzajami opału. Dzięki temu, że jest to węgiel płomienny można uzyskać bardzo wysokie spalanie wszelkiego rodzaju drewna, pelletu lub innych rodzajów węgla. Będziemy mogli również dzięki temu spowolnić tempo spalania i wydłużyć proces grzewczy. Dzięki tańszym odpowiednikom łączonym z węglem orzechem uzyskamy znaczne oszczędności.

 Skorzystaj z naszej pełnej oferty

Poznaj naszą szeroką ofertę usług oraz towarów

Jesteśmy blisko Ciebie

Sprawdź!