Węgiel groszek, drobny pełen kalorii

Przy zbliżającej się zimie, gdy poczujemy pierwszy chłód natychmiast myślimy o tym, by się ogrzać. Jedni mają ciepło bezpośrednio z miasta inni muszą sobie radzić na własną rękę. Posiadając domek jednorodzinny musimy zadbać o to, aby go nie wyziębić jak i nie wyziębić mieszkańców w nim przebywających. Zrobimy to dobrej jakości opałem.

Mimo upływających lat nadal najbardziej popularnym opałem w Polsce jest węgiel. Używając odpowiedniego pieca węglowego i paląc dobrej jakości opałem, można śmiało powiedzieć, że możemy uzyskać najtańsze ogrzewanie mieszkania wraz z zachowaniem odpowiedniego poziomu ekologii. Wielu ludzi zadaje sobie pytanie kiedy kupić węgiel na zimę? Odpowiedź jest bardzo prosta. Jeżeli chcesz wydać więcej i nie masz odpowiednich warunków do składowania wybierz zakup bezpośrednio w sezonie. Gdy chcesz zaoszczędzić, najlepiej pomyśl o zakupie węgla już latem, gdyż wtedy jego ceny spadają naprawdę mocno. Dzisiaj możemy śmiało powiedzieć, że przedstawimy węgiel dla bardziej wygodnych. Dlaczego jest to węgiel dla wygodnych i ceniących sobie komfort? Już za chwilę. Dzisiaj opisywanym węglem jest węgiel groszek.

Węgiel groszek czyszczony i rozdrobniony młodszy brat

Węgiel groszek jest odmianą węgla kamiennego co zapewnia jego wysoką energetyczność. Wyróżnia go jedynie jego gramatura, która jest dostosowana do wymagań bardziej zaawansowanych kotłów. Tradycyjny węgiel jest nieco większy od naszej dłoni, lecz spokojnie można go w niej zmieścić. Węgiel groszek jest nieco drobniejszy. Węgiel ten nadal zachowuje swój połysk i właściwości mimo rozdrobnienia. Rozdrobnienie tego rodzaju węgla następuje z pełną świadomością za pomocą przeznaczonych do tego maszyn. Najczęściej po rozdrobnieniu węgiel ten jest pozbawiany jakichkolwiek zanieczyszczeń przed dotarciem do głównego odbiorcy. Proces czyszczenia oraz rozdrabniania nadaje unikalne właściwości dla węgla groszku. Dzięki rozdrobnieniu węgiel dużo łatwiej pali się niż toporne bryły nierozdrobnionego węgla kamiennego. Dzięki temu dużo dokładniej jest spalany i pozostawia mniej popiołu. Mniejsza ilość popiołu również jest uzyskiwana, dzięki procesowi dodatkowego czyszczenia.

Węgiel groszek nadaje się do kotłów z podajnikami

Węgiel groszek najczęściej jest rozdrabniany do rozmiarów 8-30mm. Rozdrobnienie te powoduje, że możemy go używać w wygodnych piecach z podajnikiem. Daje to duży komfort użytkownikowi. Dzięki zastosowaniu podajnika uzyskujemy bezobsługowość pieca na kilka dni. W dzisiejszych czasach piece oprócz podajnika wyposażone są w automatyczne kontrolery spalania. Przy bardziej wydajnych piecach całkowita bezobsługowość może nawet dochodzić do tygodnia czasu. Zapewnia to niesamowity komfort użytkownikowi przy jednoczesnym zachowaniu przyjemnego ciepła w domu.

Węgiel groszek cechuje bardzo wysoka kaloryczność z racji pochodzenia z rodziny węgli kamiennych. Dlatego ogrzewając dom tym rodzajem węgla możemy liczyć na wysoką wydajność. Warto zwrócić uwagę tutaj również na to, że węgiel ten poprzez rozdrobnienie oraz czyszczenie zyskuje dodatkowe cechy. Cechą tą jest niewątpliwie niewielka ilość popiołu. Gdy mamy do czynienia ze słabej jakości węglem nasze piece mogą skrócić swoją żywotność właśnie poprzez zanieczyszczenie i osadzanie się smoły i sadzy w przewodach kominowych co wymaga częstego czyszczenia. Używając węgla groszku unikniemy takich czynności i przedłużymy żywotność naszego pieca. Niewątpliwą zaletą rozdrobnienia węgla groszku jest to iż możemy dużo wygodniej go składować. Może być on workowany, dzięki temu możemy dużo łatwiej go posortować. Dużo łatwiej nabierzemy go łopatą co zapewni również zwiększony komfort jego użytkowania. Gdy posiadamy instalację grzewczą z automatycznym podajnikiem możemy śmiało powiedzieć, że jest to idealny węgiel za atrakcyjną cenę dla ludzi ceniących sobie wygodę.

 Skorzystaj z naszej pełnej oferty

Poznaj naszą szeroką ofertę usług oraz towarów

Jesteśmy blisko Ciebie

Sprawdź!