Transport samochodów z Niemiec

Rynek europejski daje nam duże możliwości jako krajowi przypisywanemu bardziej do bloku wschodniego. Od zawsze zerkaliśmy na zachodnią granicę i im dalej tym lepiej. Niedaleko mamy rynek niemiecki, który nadal obfituje w nowości wszelkiego rodzaju, a Polacy bardzo chętnie sięgają po sprawdzone niemieckie produkty. Niemiecka jakość od zawsze była doceniana od proszków po samochody. Dzisiaj przedstawimy ile może kosztować transport samochodu z Niemiec.

W dobie Internetu bardzo łatwo można dokonać zakupu na odległość. Często odbywa się to nawet bez udziału rozmowy telefonicznej. Często sprawa jest na ostrzu noża, gdyż przy obecnych cenach samochodów niemieckich jest na nie niesamowity popyt. Zazwyczaj bywa tak, że nie jesteś w stanie sam przetransportować auta zza granicy. Więc szukasz firmy transportowej, która wykona całą żmudną robotę za Ciebie.

Firma transportowa do przewozu samochodu

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest znalezienie firmy transportowej, która już ma zaplanowaną trasę w danym kierunku. Zazwyczaj takie zlecenia mogą nas kosztować dużo mniej. Każda zaoszczędzona złotówka, będzie mogła być przeznaczona na wszelkie formalności, które wiążą się z rejestracją i przygotowaniem auta do poruszania się po polskich drogach. Warto szukać firm, które poruszają się po najczęściej uczęszczanych trasach na rynkach europejskich. Żadna firma transportowa nie chce wracać z pustą lawetą lub przyczepą. Możemy łatwa wtedy osiągnąć zadowalające nas ceny.

Jakie są ceny transportu samochodów w Europie?

Zazwyczaj kupując samochód na odległość zastanawiamy się ile może wynieść koszt jego przetransportowania do naszego państwa. Często okazuje się to dużo bardziej korzystne rozwiązanie niż zakup samochodu w Polsce. Więc jakie są ceny przewozu samochodów zza granicy?

Transport samochodów z Niemiec do Polski.

Jest to najbardziej ruchliwa trasa i często przewoźnicy sami zabiegają o to, aby dostać jakieś zlecenie. Transport aut z Niemiec do Polski oscyluje w granicach 1000-4000zł. Warto tutaj rozejrzeć się za przewoźnikami kursującymi na danej trasie z racji zaoszczędzenia nawet połowy kwoty. Przeciętnie będziemy musieli zapłacic około 1,5zł za kilometr. Stawki za kilometr przewozu samochodu z Niemiec do Polski są elastyczne z racji dość dużego ruchu na danym odcinku. Często można trafić na firmę transportową, która ma dużo dłuższą trasę. Wykorzystując okazję możemy załapać się na bardzo atrakcyjne ceny przewozowe.

Cena transportu samochodu z Anglii.

Najczęściej nie tylko rynek Angielski jest wielce oblegany. Cała Wielka Brytania cieszy się również wielkim zainteresowaniem jeżeli chodzi o sprzedaż aut z rynku wtórnego. Ceny aut w Wielkiej Brytanii są bardzo atrakcyjne i nawet potrzeba zmiany położenia kierownicy z prawej na lewą nie będzie tak mocno doskwierała finansowo. Coraz więcej Polaków decyduje się na sprowadzenie samochodu z Wielkiej Brytanii. Kusi tutaj cena bardzo atrakcyjnych luksusowych marek.

Jeżeli zadecydujemy się na transport samochodu z Wielkiej Brytanii do Polski będziemy musieli liczyć się z kosztem rzędu 1zł za kilometr. Jest to praktycznie taka sama kwota jak przewóz krajowy, dlatego warto się zastanowić nad taką opcją. Warto tutaj również rozglądać się za atrakcyjnymi ofertami wracających „na pusto”. Przeciętnie powinniśmy zmieścić się w 2000zł za sprowadzenie samochodu z Anglii do Polski.

Oczywiście możemy sprowadzać samochód również z Hiszpanii, Francji czy też Włoch. Ceny będą bardzo podobne jeżeli chodzi o kilo metrówkę. Dzisiaj skupiliśmy się na tych najpowszechniejszych. W końcu nasi sąsiedzi obfitują w najbardziej atrakcyjne oraz unikalne marki samochodów.

 Skorzystaj z naszej pełnej oferty

Poznaj naszą szeroką ofertę usług oraz towarów

Jesteśmy blisko Ciebie

Sprawdź!