Jak zorganizować transport pralki?

Jak już wspominaliśmy o dylematach podczas przeprowadzki, teraz mamy wyzwanie przetransportowania pralki. Jest to nieodzowny element każdej łazienki w Polskich domach. Dlatego ważne, aby transport pralki przebiegł bezproblemowo. Postaramy przybliżyć jak powinien wyglądać transport pralki w przyjaznych warunkach, tak by można cieszyć się jej długotrwałą pracą już po przywiezieniu na miejsce. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, że wszelkie awarie w urządzeniach wynikają ze złego sposobu transportu. Wiele zdarzeń losowych można również zamaskować na tyle, by urządzenie w pierwszych chwilach wydawało się kompletne i sprawne. W dzisiejszych czasach firmy produkcyjne rezygnują z wielu ważnych elementów, które przedłużają żywotność urządzeń. Często luty wykonywana są bez domieszek wzbogacających i utrwalających łączenie w wyniku czego urządzenie za tysiące złotych może odmówić współpracy przez tak trywialną rzecz jak nie trzymający lut. Dlatego ważne, aby transport urządzeń przebiegał jak najbardziej bezproblemowo.

W pierwszym momencie trzeba przygotować urządzenie do transportu.

  • Jedną z ważniejszych rzeczy jest opróżnienie pralki ze wszelkich płynów i ich pozostałości. Osuszenie urządzenia pozwoli nawet na przeniesienie urządzenia bez dodatkowych zbędnych kilogramów.
  • Jak w przypadku lodówki ważne, aby zabezpieczyć wszystkie ruchome elementy. Gdy posiadamy ruchome szufladki ważne, aby je wyjąć bądź zabezpieczyć. To samo dotyczy drzwiczek, można je dodatkowo okleić taśmą.
  • Wąż odpływowy oraz spustowy można zwinąć w przeznaczone do tego miejsca, utwierdzając w miejscu specjalnie do tego przygotowanymi uchwytami. Dzięki temu będziemy mogli nawet w miarę sprawnie również zawinąć całe urządzenie w folię bąbelkową bądź folię typu stretch. Unikniemy dzięki temu brzydko wyglądających zadrapań na urządzeniu. Przykro byłoby w pięknej łazience posiadać pralkę z bardzo widocznymi defektami.
  • Każda pralka powinna być wyposażona w śruby transportowe. Dzięki nim będzie można zabezpieczyć bęben pralki, który jest najważniejszym elementem urządzenia. Prawidłowo zamontowane ochronią go na tyle, abyśmy na miejscu mogli cieszyć się w pełni sprawnym urządzeniem.
  • Jeżeli chodzi o bezpośredni przewóz pralki ważne jest, abyśmy pamiętali o kilku istotnych elementach.
  • Tył pralki zazwyczaj jest wyposażony w kable i węże. Niezbyt pożądanym jest więc transport tego urządzenia na tylnej ścianie. Pralka tak jak lodówka powinna być transportowana w pozycji pionowej. Dzięki temu unikniemy wielu kłopotów. Jeżeli jesteśmy już zmuszeni do położenia pralki ważne, żeby kłaść ją na boku, bliżej którego znajduje się pojemnik na płyny piorące.

 Skorzystaj z naszej pełnej oferty

Poznaj naszą szeroką ofertę usług oraz towarów

Jesteśmy blisko Ciebie

Sprawdź!