Ile kosztuje transport samochodów?

Czasem zdarzy się, że musimy przetransportować samochód w kraju. Szukamy w Internecie i wybieramy atrakcyjną firmę. Ważne, żeby również nie zrujnowało to naszego portfela, gdy sytuacja jest losowa i musimy podjąć decyzję dość szybko. Zdawałoby się, że ceny za przewóz samochodów w Polsce będą bardziej, atrakcyjne niż sprowadzenie samochodu zza granicy. Możemy się nieźle przeliczyć. Trzeba przyznać, że ceny oscylują w granicach bardzo podobnych do tych, gdy chcemy przewieźć samochód zza granicy.

Tak jak w każdym transporcie bardziej będą nas obciążały trasy krótkie, gdzie bardziej liczy się dla przewoźnika czas przewiezienia danego towaru niż odległość. Ważne, abyśmy również rozglądali się za firmą, gdzie będziemy mogli znaleźć przewoźnika, który będzie wracała na pusto. Dzięki temu będziemy mogli zaoszczędzić nawet połowę ceny. Cena przewozu może być zależna od tego co chcemy zrobić. Czy będzie to przewiezienie samochodu na lawecie, czy może handlujesz samochodami i chcesz przewieźć go z jednego miasta do drugiego. Jak we wszystkim cena za przewóz będzie również zależała od tego jaką firmę wybierzesz. Firma z bogatą flotą będzie mogła zaproponować bardziej atrakcyjne ceny.

Szybki transport za dobrą cenę zależy od firmy Transportowej

Cena transportu samochodu, będzie również zależała od jego marki, ciężaru oraz wielkości. Nie każda firma dysponuje flotą, która poradzi sobie z dużymi gabarytami. Firmy często zlecają przewozy podwykonawcom. Trzeba również zorientować się, czy firma często wykonuje daną trasę, która nas właśnie interesuje. Zawsze można wynegocjować, atrakcyjną cenę, gdyż jak zawsze może okazać się, że dany samochód może wykonywać trasę powrotną „na pusto”. Możliwe, że uda Ci się uzyskać dobrą cenę przewozu samochodu, z racji małego ładunku. Gdy samochód przewozowy będzie na tyle wielkich gabarytów, żeby pomieścić i Twój załadunek, na pewno będzie to również atrakcyjna oferta i dla przewoźnika.

Można, by powiedzieć, że w Polsce nie ma bardzo długich tras. Niestety każdy wie jakie posiadamy warunki drogowe. Trasa powyżej 300km będzie uznawana za długą i na tej wyjdziemy najkorzystniej z racji tego, że stawka może mieścić się nawet w 1,5zł za km. Możemy tutaj również wliczyć opłatę rozładunkową, gdzie wyniesie nas to dodatkowe 100zł. Jeżeli będziemy planować trasy poniżej 300km musimy liczyć się z tym, że zapłacimy nawet powyżej 2zł za km.

 Skorzystaj z naszej pełnej oferty

Poznaj naszą szeroką ofertę usług oraz towarów

Jesteśmy blisko Ciebie

Sprawdź!