Ile kosztuje transport mebli?

Temat przeprowadzek oraz przewozu towarów ciągnie się w nieskończoność. Cały czas ruch w branży jest ogromny z racji wielkiego zapotrzebowania na przewozy wszelkiego rodzaju. Przewóz samochodowy cały czas będzie w czołówce z racji tego, że takie przewozy można wykonywać zarówno na małe jak i duże odległości. Coraz bardziej rośnie sprzedaż internetowa, dzięki czemu rośnie zapotrzebowanie na usługi przewozowe. Najważniejsze jest, aby wybrać dobrą firmę przewozową, która będzie dysponowała szeroką flotą pojazdów. Dzięki temu będziemy mogli dobrać odpowiednie gabaryty samochodu dostosowane do przewozu naszego towaru.

Częstym problemem podczas przeprowadzek jest wybranie odpowiedniej firmy przewozowej. Często zadawane jest pytanie ile kosztuje przewiezienie mebli? Jeżeli chodzi o przewóz, zależy to głównie od obsługującej nas firmy przewozowej. Ważna jest również waga danego towaru, który chcemy przewieźć. Często w przewóz mebli trzeba zaangażować kilku pracowników, by transport przebiegł szybko i sprawnie.

Przewóz mebli to prawdziwe wyzwanie. Dzisiaj meble produkowane są z mało wytrzymałych materiałów. Są to materiały bardzo podatne na uszkodzenia, dlatego warto odpowiednio je zabezpieczyć i należycie ostrożnie transportować.

Najważniejszym jest, aby zminimalizować ciężar mebli

Może i to trywialne, ale im niej będzie w środku, tym większą mobilność uzyskamy przy manewrowaniu meblami. Dzięki temu, będzie dużo łatwiej przenieść nam meble pod odpowiednim kątem, by ich nie uszkodzić już na wstępie. By zminimaliwawać ciężar mebli nie mówimy tutaj tylko o pozbyciu się wszelkiego rodzaju garderoby z szaf. Wszystkie drobne rzeczy takie jak ubrania, wieszaki, drobne elementy powinny być usunięte. Wraz z tymi elementami powinniśmy pamiętać o usunięciu szuflad, półek, zawieszek, nawet w niektórych przypadkach drążków mocujących. Każdy element, który może się poruszyć może wywołać nieodwracalne szkody.

Zabezpieczamy cały ładunek

Meble pełnią nie tylko rolę użytkową, ale również ozdobną. To dzięki nim nadajemy kształtu i uroku naszemu mieszkaniu. Dlatego zadbajmy o ich jak najlepszy wygląd zabezpieczając je odpowiednio. Po opróżnieniu ważne, żebyśmy zabezpieczyli drzwiczki przed otwieraniem. Cały mebel dobrze jest owinąć folią streatch lub folią bąbelkową. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że uchronimy nasze meble przed odpryskami oraz rysami spowodowanymi przypadkowymi potrąceniami. Warto również pomyśleć o rozmieszczeniu naszych mebli w samochodzie transportowym, tak aby nie ulegały przemieszczeniu się. Każde dodatkowe centymetry mogą powodować otarcia oraz brak stabilności. Wybierając firmę transportową warto zwrócić uwagę na to, czy na ich wyposażeniu znajdują się specjalne pasy mocujące. Dzięki pasom mocującym będzie można zachować stabilność mebli podczas transportu.

Gdy firma transportowa posiada specjalne pasy transportowe do stabilizacji naszych mebli podczas transportu, będzie można skorzystać również z specjalnych pasów do transportu takiego jak przenoszenie. Odpowiednio zaczepione o osobę przenoszącą umożliwiają stabilizację mebli oraz dużo większą pewność przenoszenia. Dzięki nim osoba przenosząca mebel będzie miała odpowiednią technikę podnoszenia. Pasy transportowe wymuszają odpowiednią technikę od osoby przenoszącej meble. Dzięki temu minimalizują również ryzyko kontuzji. Firma przewozowa powinna być również wyposażona w windy samo załadowcze oraz różnego rodzaju wózki przewozowe. Umożliwi to dużo sprawniejszy rozładunek oraz transport w miejsce przeznaczenia.

By odpowiednio spakować meble do transportu warto zerknąć na profesjonalistów takich jak sieć sklepów meblowych IKEA. Dzięki spojrzeniu na sposób pakowania przez nich mebli, mamy gotowy wzorzec jak możemy się do tego zabrać. Nie każdy może pozwolić sobie na rozkręcenie mebli, ale jeżeli istnieje taka możliwość, to czemu by z tego sposobu nie skorzystać.

Ile kosztuje transport mebli?

Na koszt transportu mebli składa się dużo czynników. Na pewno koszt przewozu mebli będzie zależał w znacznym stopniu od ilości mebli. Ważna będzie również ich waga oraz przestrzeń jaką będą zajmowały. Jeżeli weźmiemy również pod uwagę pomoc w wyładunku i wniesieniu mebli do naszego domu koszty mogą rosnąć. Najczęściej w bliskiej odległości firmy transportowe mogą wykonywać pewne usługi gratis, dlatego warto dzwonić i orientować się w cenach u lokalnych przewoźników. Często ciężkim może okazać się zadanie przetransportowanie mebli we własnym zakresie, dlatego warto korzystać z usług firm transportowych. Nikt nie chce ryzykować, tym aby przy przeprowadzce okazało się, że koszty rosną o uszkodzone meble. Jeżeli chodzi o kilometrówkę, firmy transportowe w większości oscylują w cenach 1zł/km.

 Skorzystaj z naszej pełnej oferty

Poznaj naszą szeroką ofertę usług oraz towarów

Jesteśmy blisko Ciebie

Sprawdź!