Cena transportu motocykla

Wiosną zaczyna się sezon na motocykle. Widać coraz więcej jednośladów na naszych drogach. Nie będziemy się tutaj rozwodzić nad odwiecznym konfliktem pomiędzy kierowcami, a motocyklistami. Można by powiedzieć, że poniekąd motocykliści potrzebują czterech kółek, by przewieźć swoje jednoślady. Gdy następuje to, gdzieś w szczerym polu to następuje szukanie w pośpiechu pierwszej firmy, która wyświetli się w google. Gdy mamy trochę czasu, możemy powybierać wśród najtańszych ofert. Dla firm transportowych przewóz motocykla to bardzo, atrakcyjna oferta, gdyż jest to całkiem poręczny sprzęt, który nie wymaga znacznej ilości miejsca.

Gdy chcemy przewieźć motocykl warto zorientować się jakimi samochodami dysponuje firma transportowa w swojej flocie. Nie chcielibyśmy, aby nasz ukochany motocykl był przewożony na przyczepce. Dużo bardziej atrakcyjne będzie przewiezienie motocykla w samochodzie dostawczym typu Mercedes Sprinter czy Volkswagen Transporter. Dzięki temu chociaż wiemy, że nasz motocykl nie będzie jeszcze bardziej narażony, gdy mamy chociażby złe warunki pogodowe lub najzwyklejszy żwir na trasie, który może uszkodzić lakier.

Wynajem firmy transportowej do przewozu motocykla

Kupując na zbliżający się sezon motocykl zastanawiamy się często ile kosztuje wynajęcie firmy transportowej do przewiezienia motocykla. Zawsze możemy zająć się takim przewozem we własnym zakresie, ale często nie dysponujemy danym typem wozu, lub po prostu nie mamy haka we własnym samochodzie. Dlatego dużo bardziej wygodnym rozwiązaniem jest zlecenie przewozu motocykla firmie transportowej, która również może zająć się bezpiecznym wyładunkiem. Tutaj również warto celować w firmy, które wykonują dość często przejazdu daną trasą, która nas najbardziej interesuje. Dzięki temu będziemy mogli oszczędzić. Zapłacimy dużo mniej znajdując firmę, która nie tylko będzie często robiła kursy daną trasą, ale również będą jej się zdarzały kursy „na pusto”, dzięki temu łatwo będzie nam wynegocjować tutaj cenę z racji załadowania i zarobienia na danym kursie powrotnym, bądź też nie.

Cena za transport motocykla

Jeżeli chodzi o cenę transportu motocykla na dłuższych trasach to analogicznie do transportu samochodów będzie to najkorzystniejsza opcja. Trasy te sięgają więcej niż 300km. Zlecając transport motocykla na taką odległość będziemy mogli liczyć na ceny od 0,5 do 1,5zł. Trzeba przyznać, że przeważnie jest to ta niższa cena. Inaczej się ma tutaj transport motocykla przez firmę transportową na odcinkach poniżej 100km. W takim przypadku będziemy musieli liczyć się z kosztem do 2zł za km. Są to bardziej atrakcyjne ceny niż przewóz samochodów, często właśnie z racji masy ładunku. Cena może znacznie ulec obniżeniu jeżeli zdecydujemy się na przewiezienie pojazdem większych gabarytów, gdzie nie tylko nasz towar będzie w środku naczepy. Warto rozeznać się w lokalnym rynku, gdyż można trafić na bardzo atrakcyjne ceny przewozu motocykli bądź skuterów. Można również wziąć pod uwagę zorientowanie się w ofercie firmy transportowej z okolic miejsca, gdzie będziemy aktualnie kupować, bądź przewozić motocykl.

 Skorzystaj z naszej pełnej oferty

Poznaj naszą szeroką ofertę usług oraz towarów

Jesteśmy blisko Ciebie

Sprawdź!