Pellet drzewny ekologiczne ogrzewanie

Jak zawsze chcemy się uchronić przed nadchodzącymi mrozami. Może i na dworze wystarczy ciepła kurtka i czapka, ale jednym z ważniejszych elementów jest ogrzanie własnego domu. Mieszkańcy bloku nie mają takiego problemu, oni płacą za ciepło cały rok. Ty jako dumny posiadacz własnej ziemi musisz co sezon jednak ogrzać troszkę więcej niż 36m2 mieszkania. Jak zapewne już wiesz warto znaleźć sprawdzony działający od lat skład opału. Dzięki temu będziemy wiedzieć, że paliwo, którego używamy do ogrzania naszego domu jest najwyższej jakości. Zadbamy tym samym o żywotność naszego urządzenia grzewczego.

Rynek cały czas jest zdominowany przez węgiel, praktycznie 70% polskich domostw używa tego typu paliwa. Nie mówimy już tutaj o węglu wykorzystywanym w przemyśle. W końcu mamy ogromne złoża tego surowca i głupotą byłoby go nie wykorzystywać na nasze potrzeby. W dzisiejszych czasach nastała moda bycia Eko. Dostawcy węgla zadbali o jak najmniejsze wydzielanie związków siarki do atmosfery tworząc różne odmiany węgla.

Czytaj więcej...


Pellet vs ekogroszek

Zewsząd docierają do nas informacje, a nawet nakazy bycia Eko. Palenie węglem mimo, że polska leży na ogromnych jego złożach jest non stop normowane. Potrzeba zakładania filtrów na każde urządzenie wydzielające szkodliwe substancje. Wszechobecne normy przywracają o zawrót głowy. No niestety często jesteśmy zmuszeni do tego, by się dostosować. Rynek ten będzie stopniowo rósł, ale łudzi się ten kto myśli, że ludzie przestaną palić różnymi rodzajami śmieci. Użytkowników węgla jak i śmieciarzy wrzuca się do jednego worka z racji tego, że w tradycyjnym kotle węglowym wytrzymującym ogromne temperatury możemy praktycznie spalić wszystko. Mało kto zastanawia się nad tym, dlaczego w ogóle przypisano taką złą sławę niektórym materiałom opałowym.

Czytaj więcej...


Palenie węglem. Wysoki komfort za niską cenę

Co by nie mówić o ogrzewaniu węglem, zapewnia on wysoki komfort cieplny za niską cenę. Cena ta obniża się cały czas wraz z rozwojem nowoczesnych technologii. Na rynku zauważamy coraz więcej urządzeń grzewczych, które cechują się wysoką wydajnością. Może to nieprawdopodobne, ale często urządzenia te dochodzą do sprawności 100%. Dynamiczny rynek daje nam do dyspozycji coraz to nowsze urządzenia z bardziej zaawansowanymi systemami wykorzystującymi węgiel jako główne źródło cieplne. Dzięki temu możemy poczynić oszczędności dbając o nasze środowisko.

Coraz to restrykcyjniejsze przepisy dotyczące efektywności spalania dają przeciętnemu użytkownikowi coraz to nowsze rozwiązania. Wraz z rozwojem rozwiązań dotyczących podniesienia efektywności urządzeń grzewczych, rośnie jakość sprzedawanego opału. W dobrych składach opału oraz firmach sprzedających opał możemy zaopatrzyć się w węgiel spełniający wyśrubowane normy za naprawdę dobrą cenę. W każdym województwie można znaleźć dobry skład węgla.

Czytaj więcej...


Jaki wybrać piec? Lepszy zasypowy czy z podajnikiem?

Każdy kto posiada własny dom ma poważny dylemat, gdy zbliżają się chłodne dni. Wybór opału na zimę może nie jest prosty, ale gdy już się zdecydujemy na dobry opał ze sprawdzonego składu opałowego będziemy mogli cieszyć się długim i przyjemnym ciepłem ogarniającym cały dom, czyniąc go niezwykle przytulnym. Żeby cieszyć się takim komfortem jesteśmy w trakcie budowania naszego domu, bądź podczas remontu zastanowić się jaki kocioł wybrać do ogrzewania naszego domu. Każdy chciałby, aby była to inwestycja na lata. Chcielibyśmy, aby również ta inwestycja nie zrujnowała naszego portfela pod względem awaryjności oraz ceny opału. Istotnym czynnikiem jest również bezobsługowość zakupionego kotła. Każdy ceni sobie komfort użytkowania, a jednak można bardzo łatwo o takowy zadbać. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kotła piszemy tutaj(link). Dzisiaj zajmiemy się tematem komfortu użytkowania kotła. Mianowicie wybrać kocioł z podajnikiem, czy może wystarczy nam kocioł bez podajnika, czyli zasypowy. Odpowiedź wydawałaby się bardzo prosta, ale tylko z pozoru.

Czytaj więcej...


Transport samochodów z Niemiec

Rynek europejski daje nam duże możliwości jako krajowi przypisywanemu bardziej do bloku wschodniego. Od zawsze zerkaliśmy na zachodnią granicę i im dalej tym lepiej. Niedaleko mamy rynek niemiecki, który nadal obfituje w nowości wszelkiego rodzaju, a Polacy bardzo chętnie sięgają po sprawdzone niemieckie produkty. Niemiecka jakość od zawsze była doceniana od proszków po samochody. Dzisiaj przedstawimy ile może kosztować transport samochodu z Niemiec.

W dobie Internetu bardzo łatwo można dokonać zakupu na odległość. Często odbywa się to nawet bez udziału rozmowy telefonicznej. Często sprawa jest na ostrzu noża, gdyż przy obecnych cenach samochodów niemieckich jest na nie niesamowity popyt.

Czytaj więcej...


Skąd wziąć kartony do przeprowadzki

Coraz częściej Polacy dokonują ważnej decyzji o zmianie miejsca zamieszkania. Przy tak istotnej decyzji w życiu warto zadbać o to, aby wszystko poszło gładko. Możemy zdecydować się na przeprowadzkę na własną rękę i zorganizować wszystko samemu, lub tez skorzystać z usług profesjonalnej firmy transportowej. Przy firmie transportowej będziemy mieli oczywiście najmniej roboty z racji tego, że w tym przypadku wystarczy jedynie telefon i umówiona data. Zupełnie inaczej nasza przeprowadzka, będzie wyglądała, gdy zdecydujemy się ją zorganizować we własnym zakresie. Jedną z najważniejszych rzeczy, będzie zdobycie kartonów do przeprowadzki.

Czytaj więcej...


Ile kosztuje transport samochodów?

Czasem zdarzy się, że musimy przetransportować samochód w kraju. Szukamy w Internecie i wybieramy atrakcyjną firmę. Ważne, żeby również nie zrujnowało to naszego portfela, gdy sytuacja jest losowa i musimy podjąć decyzję dość szybko. Zdawałoby się, że ceny za przewóz samochodów w Polsce będą bardziej, atrakcyjne niż sprowadzenie samochodu zza granicy. Możemy się nieźle przeliczyć. Trzeba przyznać, że ceny oscylują w granicach bardzo podobnych do tych, gdy chcemy przewieźć samochód zza granicy.

Tak jak w każdym transporcie bardziej będą nas obciążały trasy krótkie, gdzie bardziej liczy się dla przewoźnika czas przewiezienia danego towaru niż odległość. Ważne, abyśmy również rozglądali się za firmą, gdzie będziemy mogli znaleźć przewoźnika, który będzie wracała na pusto. Dzięki temu będziemy mogli zaoszczędzić nawet połowę ceny.

Czytaj więcej...


Cena transportu motocykla

Wiosną zaczyna się sezon na motocykle. Widać coraz więcej jednośladów na naszych drogach. Nie będziemy się tutaj rozwodzić nad odwiecznym konfliktem pomiędzy kierowcami, a motocyklistami. Można by powiedzieć, że poniekąd motocykliści potrzebują czterech kółek, by przewieźć swoje jednoślady. Gdy następuje to, gdzieś w szczerym polu to następuje szukanie w pośpiechu pierwszej firmy, która wyświetli się w google. Gdy mamy trochę czasu, możemy powybierać wśród najtańszych ofert. Dla firm transportowych przewóz motocykla to bardzo, atrakcyjna oferta, gdyż jest to całkiem poręczny sprzęt, który nie wymaga znacznej ilości miejsca.

Czytaj więcej...


Jak transportować lodówkę podczas przeprowadzki?

Na rynkach zachodnich coraz częściej odchodzi się od posiadania lodówki w mieszkaniach. W dużych aglomeracjach ludzie żyją w takim tempie, że wszystko odbywa się na zewnątrz. Praca w korporacji do późnych godzin zmusza jednak do tego, aby posiłki odbywały się na mieście. W Polsce mamy tyle wolnego czasu, że możemy pozwolić sobie na posiadanie lodówki. No chyba, że tak jak na rynkach wschodnich bez przeliczania na złotówki, kawa w kafejce nie będzie kosztowała 10 monet, a jedynie 0,5. Dlatego skupmy się na tym, że lodówka będzie nieodłącznym elementem wyposażenia naszego domu. Jeżeli kupujemy nową lodówkę, wszystkim zajmie się sklep. Jeżeli mamy lodówkę naszych marzeń i absolutnie nie chcemy się jej pozywać warto porządnie przygotować się do jej transportu. Zdawałoby się to proste urządzenie i nie będzie trzeba zbytnio się głowić podczas transportu. Niestety jest kilka niuansów o których trzeba wiedzieć, żeby nie spotkać się z niemiłymi niespodziankami w nowym miejscu.

Czytaj więcej...


Jak zorganizować transport pralki?

Jak już wspominaliśmy o dylematach podczas przeprowadzki, teraz mamy wyzwanie przetransportowania pralki. Jest to nieodzowny element każdej łazienki w Polskich domach. Dlatego ważne, aby transport pralki przebiegł bezproblemowo. Postaramy przybliżyć jak powinien wyglądać transport pralki w przyjaznych warunkach, tak by można cieszyć się jej długotrwałą pracą już po przywiezieniu na miejsce. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, że wszelkie awarie w urządzeniach wynikają ze złego sposobu transportu. Wiele zdarzeń losowych można również zamaskować na tyle, by urządzenie w pierwszych chwilach wydawało się kompletne i sprawne. W dzisiejszych czasach firmy produkcyjne rezygnują z wielu ważnych elementów, które przedłużają żywotność urządzeń. Często luty wykonywana są bez domieszek wzbogacających i utrwalających łączenie w wyniku czego urządzenie za tysiące złotych może odmówić współpracy przez tak trywialną rzecz jak nie trzymający lut. Dlatego ważne, aby transport urządzeń przebiegał jak najbardziej bezproblemowo.

W pierwszym momencie trzeba przygotować urządzenie do transportu.

Czytaj więcej...


Szybki transport drewna

Drewno jest surowcem ponadczasowym. Wykorzystywane jest w wielu obszarach z racji swojej uniwersalności. Często służy do budowy mebli, opału, konstrukcji płyt wiórowych, zabawek. Nie zapominajmy, że spotykamy się praktycznie na co dzień z wyrobami z drewna w postaci kartek papieru. By odpowiednio obrobić drewno, coś z niego skonstruować, by otrzymać produkt finalny, potrzebny jest surowiec. Czyli najważniejsze jest, aby utrzymać stały dopływ surowca mianowicie drewna. Potrzebny będzie do tego odpowiednio przystosowany transport drewna. Transport dzielimy ze względu na wielkość drewna. Mamy tutaj grubicę do której zaliczamy drewno, gdzie brak jest określonego rozmiaru. Do tej grupy możemy zaliczyć drewno, które ma bardzo duże rozmiary. Drewno małowymiarowe lub drobnicę dużo łatwiej określić. Będzie to drewno, które możemy użyć jako opału, drewno przemysłowe, wszelkiego rodzaju zrębki. Będzie to drewno w przybliżeniu o wymiarach 50x20x8mm. Nie są to zbyt zawężone dane do określenia wymiarów drewna, dlatego pokuszono się o jeszcze większe sprecyzowanie i podzielenie na 3 główne grupy drewna. Dzięki temu każda firma może stosunkowo łatwo określić odpowiedni samochód do przewożenie konkretnej grupy drewna. Drewno dzielimy na:

Czytaj więcej...


Ile kosztuje transport mebli

Temat przeprowadzek oraz przewozu towarów ciągnie się w nieskończoność. Cały czas ruch w branży jest ogromny z racji wielkiego zapotrzebowania na przewozy wszelkiego rodzaju. Przewóz samochodowy cały czas będzie w czołówce z racji tego, że takie przewozy można wykonywać zarówno na małe jak i duże odległości. Coraz bardziej rośnie sprzedaż internetowa, dzięki czemu rośnie zapotrzebowanie na usługi przewozowe. Najważniejsze jest, aby wybrać dobrą firmę przewozową, która będzie dysponowała szeroką flotą pojazdów. Dzięki temu będziemy mogli dobrać odpowiednie gabaryty samochodu dostosowane do przewozu naszego towaru.

Czytaj więcej...


 Skorzystaj z naszej pełnej oferty

Poznaj naszą szeroką ofertę usług oraz towarów

Jesteśmy blisko Ciebie

Sprawdź!