Jaki rodzaj opału wybrać do ogrzewania domu?

Wiele osób marzy o pięknym domu w dogodnej okolicy. Solidne fundamenty rodzinnego ciepła i spokoju. Własny teren i miejsce, gdzie można wypoczywać. Spełnienie mężczyzny zapewniającego dostatek i życie w wygodzie dla własnej rodziny. Spełnienie kobiety jako miejsce, gdzie może się realizować jako pani domu. Dom z białym płotkiem i wielkim ogrodem. Na środku ogrodu zasadzone przez mężczyznę wielopokoleniowe drzewo. Dla wielu luksus, dla innych scheda. Marzenie nie tylko do osiągnięcia, ale również miejsce o które trzeba zadbać.

Czytaj więcej...


Rodzaje kotłów na paliwa stałe

Do niepodważalnych zalet ogrzewania domu kotłem na paliwo stałe należy niska cena samego opału w stosunku do innych paliw. Każdy o tym wspomina podczas palenia w kotle na paliwa stałe. Często bierze się pod uwagę również inwestycję. Wspomina się o inwestycji na lata przy każdym zagadnieniu ekologicznym lecz koszty potrafią rosnąć i rosnąć wraz z tą wielką inwestycją na samym początku podczas zakupu całego systemu. Wiąże się to również z przebudową i projektowaniem zagospodarowania terenu zlokalizowanego przy domu z racji rozmieszczenia całego systemu pobierającego ciepło z gleby, w przypadku pomp ciepła. W przypadku wykorzystania gazu bądź paliwa w postaci oleju opałowego potrzeba będzie doprowadzenie odpowiedniego rodzaju instalacji oraz zagospodarowanie gruntu pod zbiornik naziemny, bądź podziemny.

Czytaj więcej...


Jaki opał wybrać do ogrzewania domu?

Przy wyborze kotła na paliwo stałe warto zastanowić się jaki rodzaj paliwa będzie dostępny jeszcze za 5 czy 10 lat. Wybór kotła opałowego jest jedną z najistotniejszych inwestycji dlatego warto podjąć ją rozsądnie. Należy zastanowić się jakim paliwem będziemy dysponować, rodzajem obsługi, parametrami. Dzięki odpowiedniemu dobraniu kotła będziemy mogli cieszyć się dużą wydajnością przy niskich kosztach eksploatacji.

W dobie inwestycji w nowe technologie przy ogrzewaniu naszego domu paliwami stałymi tj. węglem, drewnem czy pelletem możemy zadbać zarówno o wysoką wydajność cieplną jak i ekologię. Konstrukcje najnowszych kotłów grzewczych spełnią wymagania koneserów estetyki. Minęły czasy topornych mało ustawnych konstrukcji. Teraz idealnie dopasujemy urządzenie do pomieszczenia, w którym będzie nasze centrum dowodzenia ciepłem, zachowując przy tym bardzo estetyczny wygląd całej konstrukcji.

Czytaj więcej...


Węgiel orzech uniwersalna energia

Użytkownicy ogrzewający dom paliwami stałymi co roku stają przed wyborem zakupu dobrego opału na chłodniejszy sezon. Z grubsza dzielą się na dwa typy. Jedni kupują bezpośrednio w sezonie, gdy temperatury już spadają, a dom zaczyna się wychładzać. Drugą grupą są Ci którzy zaopatrują się w opał na zimę już nawet w okresie letnim. Druga grupa czyni znaczne oszczędności z racji wielu promocji i obniżki cen paliw po sezonie.

Wszystkich czeka wybór dobrego składu opałowego. Nadal najczęściej wykorzystywanym paliwem stałym do ogrzewania domu jest węgiel. Nieważne, czy jest to polski węgiel, czeski czy rosyjski, będzie jeszcze długo w użytku tak samo jak wytrzymałe piece przetwarzające to paliwo na energię do ogrzania naszego domu. By poczynić oszczędności warto się zaopatrzyć w węgiel dobrej jakości w okresie letnim. Poza oszczędnościami unikniemy również nerwów spowodowanych brakiem węgla w składach opałowych, gdy w okresie jesienno zimowym potrzebne będzie nawet małe uzupełnienie zapasów.

Czytaj więcej...


Węgiel groszek, drobny pełen kalorii

Przy zbliżającej się zimie, gdy poczujemy pierwszy chłód natychmiast myślimy o tym, by się ogrzać. Jedni mają ciepło bezpośrednio z miasta inni muszą sobie radzić na własną rękę. Posiadając domek jednorodzinny musimy zadbać o to, aby go nie wyziębić jak i nie wyziębić mieszkańców w nim przebywających. Zrobimy to dobrej jakości opałem.

Mimo upływających lat nadal najbardziej popularnym opałem w Polsce jest węgiel. Używając odpowiedniego pieca węglowego i paląc dobrej jakości opałem, można śmiało powiedzieć, że możemy uzyskać najtańsze ogrzewanie mieszkania wraz z zachowaniem odpowiedniego poziomu ekologii. Wielu ludzi zadaje sobie pytanie kiedy kupić węgiel na zimę? Odpowiedź jest bardzo prosta. Jeżeli chcesz wydać więcej i nie masz odpowiednich warunków do składowania wybierz zakup bezpośrednio w sezonie. Gdy chcesz zaoszczędzić, najlepiej pomyśl o zakupie węgla już latem, gdyż wtedy jego ceny spadają naprawdę mocno. Dzisiaj możemy śmiało powiedzieć, że przedstawimy węgiel dla bardziej wygodnych.

Czytaj więcej...


Węgiel ekogroszek czysta energia

Podczas zbliżającej się zimy zazwyczaj zbieramy się do kupna dobrego opału, by ogrzać nasz dom. Jak wiadomo warto kupować opał latem, gdy składy nie mają takiego oblężenia, jest duży wybór co do rodzaju opału oraz co bardzo istotne ceny są niezwykle atrakcyjne. Gdy obudzimy się nawet w szczycie sezonu warto wiedzieć, że składy opałowe dają możliwość dokupienia nawet małej ilości opału, lub gdy korzystamy z węgla umożliwiają zakup węgla workowanego o masie 25kg.

Gdy już wybierzemy odpowiedni punkt opałowy, gdzie chcielibyśmy nabyć nasz opał warto, by było zastanowić się co najbardziej będzie pasowało do naszej instalacji grzewczej. Nawet w dobie najnowszych technologii nadal ponad 70% urządzeń grzewczych stanowią piece węglowe. Węgiel jest najpopularniejszym, a zarazem najłatwiej dostępnym paliwem do ogrzania naszego domu. Mając tutaj na uwadze powszechny rozwój technologii i ekologii, naprzeciw zapotrzebowaniu klientów został udostępniony węgiel ekogroszek.

Czytaj więcej...


 Skorzystaj z naszej pełnej oferty

Poznaj naszą szeroką ofertę usług oraz towarów

Jesteśmy blisko Ciebie

Sprawdź!